Przeskocz do treści

Diamentowy jubileusz kapłaństwa

W dniu 07.07.2019 r. Jego Ekscelencja ks. Infułat Stanisław Grunt, nasz kapelan, obchodził 60 rocznicę święceń kapłańskich. Z tej to okazji w jego rodzinnej miejscowości - Nowej Cerkwi koło Pelplina odbyła się uroczysta msza święta, jako podziękowanie za tak wspaniały jubileusz kapłaństwa. Pszczelarze pomorscy wraz ze sztandarami uczestniczyli w tym wydarzeniu. Obecni byli przedstawiciele kół z Pelplina, Zblewa, Starogardu Gdańskiego oraz Lubichowa. Prezes WZP odczytał życzenia od braci pszczelarskiej zrzeszonej w naszym  Związku.

Pelplin 07.07.2019r.

Kto chce zbierać miód,

nie może bać się żądeł pszczół.

Kto chce służyć Bogu

nie może bać się żądeł ludzi.

Wielebny księże Infułacie Stanisławie

My pszczelarze ziemi pomorskiej z okazji tak zacnego Jubileuszu sześćdziesięciolecia Posługi kapłańskiej Życzymy Ci wielkiej radości z każdego jej dnia. Bożego Błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Świętego. Niech dobry Bóg darzy Cię zdrowiem i pokojem, a Matka Boża ma w swojej opiece i wyprasza potrzebne łaski, abyś dalej z odwagą kroczył po trudnych ścieżkach kapłańskiego życia.

Słowa naszej wdzięczności kierujemy również w stronę Księdza Infułata za wieloletnie, aktywne zaangażowanie w posługę na rzecz pomorskiego pszczelarstwa, jako kapelana pszczelarzy diecezji chełmińskiej. Jesteś wielkim orędownikiem i znawcą spraw pszczelarskich, zawsze nas wspierasz w chwilach trudnych i z radością uczestniczysz w naszych spotkaniach. Swoim słowem, a szczególnie świadectwem swojej posługi kapłańskiej, pokazujesz nam drogę do Pana.

Do życzeń dołączamy również naszą modlitwę.

Pszczelarze zrzeszeni w Wojewódzkim Związku Pszczelarzy w Gdańsku

Zapraszam również do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.

cof