Przeskocz do treści

Życzenia Świąteczno – noworoczne

Życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

i Nowy 2020 rok.

Koniec roku to czas gdy pasieka jest zabezpieczona, pszczoły są wyciszone a pszczelarze podsumowują rok. Rok wypełniony pracą i troską o małych skrzydlatych przyjaciół człowieka, którzy odwdzięczają się nie tylko miodem, pyłkiem, mleczkiem, propolisem, jadem pszczelim i woskiem, ale również pracą przy zapylaniu.

Praca w pasiece to nie tylko sielski spokój, zapach i pożytki, ale i planowanie rozwoju przy pomocy ołówka, kalkulatora, i coraz częściej arkusza Excel oraz informacji internetowych i e-poczty. Pszczelarze czytają, dokształcają się i modernizują pasieki, dostosowując je do zmieniającej się rzeczywistości ekonomicznej.

Z okazji nadchodzących Świąt i Nowego Roku wszystkim pszczelarkom i pszczelarzom, ale również przyjaciołom życzymy nieustannego pragnienia poszerzania wiedzy i wykorzystywania jej w codziennej pracy w pasiece, aby liczna rzesza pracowitych pszczół zapylała kwiaty roślin na naszych polskich polach, łąkach i trawnikach.

Życzymy nam wszystkim, coraz większej rzeszy ludzi świadomych znaczenia pszczół dla środowiska. Wszak człowiek nie musi lubić miodu czy leczyć się propolisem, aby korzystać z dobrodziejstw, które oferują pszczoły. Wszyscy spożywamy warzywa i owoce, których nie byłoby gdyby nie nasze pracowite pszczoły.

I niech nigdy się nie ziści przypisywana Albertowi Einsteinowi przepowiednia "… gdy zginie ostatnia pszczoła na kuli ziemskiej, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia".

Zarząd WZP Gdańsk:   Ryszard Voss - Prezes, Jacek Krysztof - W-ce Prezes, Zbygniew Wiackiewicz - Skarbnik, Jadwiga Kłos - Sekretarz, Mieczysław Grulkowski - Członek Zarzadu ,     oraz Pani  Dorota Trochowska - Kierownik Biura WZP.